یاوران شب چراغ شیرازثبت :۸۴۸

نا بینایی ناتوانی نیست

وب سایت رسمی موسسه خیریه حمایت از کودکان
ونوجوانان نابینا تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور

عمر ما آنقدر طولانی نیست که مهربانی را به فردا بسپاریم

آدرس: شیراز/باهنرجنوبی/میدان پارسه/پاسارگاد غربی/خیابان صنعتگر/کوچه ۲۷/ پلاک ۱۲۰

کدپستی: ۴۷۱۳۸-۷۱۷۶۸

تلفن: ۸۴۲۴۱۸۸ ۷۱۱ ۰۰۹۸ نمابر: ۸۴۲۴۱۸۱ ۷۱۱
همراه: ۹۱۷۳۱۶۲۱۹۷ ۰۰۹۸

شماره حساب جام ۶۵۱۲۲۱/۸۷

گزارش جشن 23 مهرماه 1391

 

گزارش جشن 23 مهر ماه 1391

موسسه خیریه یاوران شب چراغ شیراز

 

 

در گرامیداشت روز جهانی نابینایان و روز جهانی عصای سفید ، موسسه خیریه یاوران شب چراغ مانند سالهای پیش جشن عصای سفید و نهمین سال آغاز به کار فعالیتهای خود را به طور همزمان در تاریخ 91/07023با همکاری سازمان بهزیستی استان فارس برگزار نمود.

نور دیده شما

روشنی دل ما

با هم یکی می شود

تا گرامی بدارد روز جهانی نابینایان را

 

موسسه خیریه یاوران شب چراغ شیراز (حمایت از کودکان نابینا و کم بینا ) با اجرای کودکان و نونهالان نابینا و کم بینا و یاری خیرین برنامه های متنوعی را تدارک دیده و پس از شش ماه تلاش و تمرین برنامه ها ،توانایی های خود را بر همگان روشن نمودند .شرح برنامه های جشن در ذیل آمده است :

مراسم جشن در تاریخ  91/07/23 راس ساعت 17:30 بعد از ظهر در سالن مجتمع احسان با سرودن سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت آیاتی از قرآن توسط نونهال روشن دل ( امیر حسین پژمان )و پخش اذان آغاز گردید . پس از آن مجریان برنامه (خانم جعفری و نوجوان روشن دل فاطمه همایونی )ضمن خوش آمد گویی به مدعوین ،عناوین برنامه های جشن را خدمت حضار اعلام داشتند .

پس از آن گروه نوباوه سرود شب پر ستاره را اجرا نمودند ، موسیقی این کار را نوجوان روشن دل (عباس عزیزی ) و گروه سرود کودکان دختر و پسر نابینای زیر 7 سال ارائه کردند .

پس از آن هوشنگ سلطانی نژاد یکی از نونهالان روشن دل به اجرای تک نوازی فلوت و نواختن آهنگهای گوناگون پرداخت .

در ادامه گروه نوباوه نمایش میوه ها را به زیبایی اجرا نمودند که مورد استقبال حضار قرار گرفت .

 یک نفر از خیرین به نام سر کار خانم گودرزی با خواندن مقاله ای تبریکات خود را به مناسبت روز جهانی عصای سفید تقدیم روشن دلان عزیز نمودند.

برنامه بعدی پخش کلیپ عملکرد و فعالیتها جهت آشنایی بیشتر حضار با موسسه بود . گروه نونهال نیز با اجرای تواشیح فضای سالن را عطر آگین کردند .

بعد از آن جناب آقای علوی (مدیر عامل موسسه خیریه یاوران شب چراغ شیراز )ضمن خوش آمد گویی و تبریک روز جهانی عصای سفید به ایراد سخنرانی وبیان اهداف و عملکرد های موسسه پرداختند.                             

کودکان 12-8 سال گروه نونهال این مرکز به اجرای سرود با موضوع مادر به زبان انگلیسی پرداختند و با استقبال زیاد حضار روبرو شدند. .

پس از آن سر کار خانم دکتر حسین پور (معاونت محترم توانبخشی بهزیستی استان فارس)به روی سن رفته و ضمن تبریک این روز به بیان اقدامات و حمایتهای انجام شده از سوی بهزیستی جهت نابینایان پرداختند

تئاتر نونهالان دختر و پسر با عنوان یک قدم جلو تربه نویسندگی و کارگردانی آقای روزبه عیدی  از برنامه هایی بود که با استقبال و تحسین مدعوین جشن روبرو گردید.

کودکان و گروه نوباوه و نونهال در این قسمت هدایایی را که موسسه خیریه یاوران شب چراغ شیراز به پاس زحمات و تلاش های آنان تدارک دیده بود را از سر کار خانم دکتر حسین پور ، جناب آقای صفوت (ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان شیراز )جناب آقای عباس پور (از همراهان موسسه)دریافت نمودند .

در پایان برنامه با تشکر از مدعوین که از مراکز مختلف و نهاد های گوناگون از جمله بهزیستی ،کارخانه سیمان استان فارس ،جمعیت هلال احمر استان فارس ،صدا و سیما ، خبرگزاری ایرنا ، سپاه نیرو های مسلح و دانشگاه علمی و کاربردی بهزیستی استان فارس دعوت ما را جهت شرکت در مراسم پذیرفته بودند ، اختتام جشن صورت پذیرفت.