یاوران شب چراغ شیرازثبت :۸۴۸

نا بینایی ناتوانی نیست

وب سایت رسمی موسسه خیریه حمایت از کودکان
ونوجوانان نابینا تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور

عمر ما آنقدر طولانی نیست که مهربانی را به فردا بسپاریم

آدرس: شیراز/باهنرجنوبی/میدان پارسه/پاسارگاد غربی/خیابان صنعتگر/کوچه ۲۷/ پلاک ۱۲۰

کدپستی: ۴۷۱۳۸-۷۱۷۶۸

تلفن: ۸۴۲۴۱۸۸ ۷۱۱ ۰۰۹۸ نمابر: ۸۴۲۴۱۸۱ ۷۱۱
همراه: ۹۱۷۳۱۶۲۱۹۷ ۰۰۹۸

شماره حساب جام ۶۵۱۲۲۱/۸۷

هفت سین92

گزارش جشن هفت سين 1392

موسسه خيريه ياوران شب چراغ شيراز

(حمايت از كودكان نابينا و كم بينا)

 

به استقبال بهار مي رويم

بهار از راه رسيد ...

به طراوت تكرار باران

بهار هستي ات هميشه سبز باد

 

 

 

كودكان و نوجوانان نابينا و كم بيناي شب چراغ نيز همچون سالهاي گذشته شكوفايي و رويش دوباره بهار را جشن گرفتند.

اين مراسم در روز شنبه 26اسفند ماه سال 1392(مصادف با شب ميلاد حضرت زينب (س)و روز پرستار ) از ساعت 17 الي 20 در تالار احسان برگزار شد .

 

مراسم جشن با قرائت قرآن توسط نونهال نابينا امير حسين پژمان آغاز گرديد و پس از خواندن سرود جمهوري اسلامي مجري برنامه (جناب آقاي آرمان )ضمن خوشامد گويي به حضار به شرح و اعلام برنامه ها پرداخت .

در ابتدا گروه سرود نوباوه (شامل كودكان دختر و پسر زير هفت سال ) به اجراي سرود فصل بهار پرداختند و فضاي شادي را در سالن ايجاد كردند .

 

پس ازآن هوشنگ سلطاني نژاد يكي از نونهالان روشن دل به اجراي تك نوازي فلوت پرداخت و به دنبال آن تعدادي از كودكان پيش دبستان برنامه تئاتري تحت عنوان حشرات براي حضار در سالن ارائه كردند ، هدف از اجراي اين برنامه نشان دادن سطح اطلاعات  عمومي كودكان به مدعوين بود .

 

در اين قسمت از برنامه نونهالان روشندل به اجراي سرود زيبايي به نام كاكو جون خوش اومدي با لهجه و پوشش محلي شيرازي پرداختند .

 

 

يك نفر از خيرين (جناب آقاي عباسپور ) نيز ضمن خوش آمد گوي به حضار ،تبريكات خود را به مناسبت سال جديد تقديم مهمانان نمودند .

 

برنامه بعدي پخش كليپ عملكرد و فعاليت ها جهت آشنايي بيشتر حضار با موسسه بود .

در ادامه گروه نونهال با همكاري گروه سرود دختران ناشنواي هنرستان كاشف به اجراي سرود بسيار زيبايي با عنوان نيايش نمودند كه تحسين همگان را برانگيخت و هداياي اين عزيزان توسط سركار خانم جعفري و جناب آقاي عباسپور (از همراهان موسسه) اهدا گرديد .

برنامه بعدي تقدير و تشكر از مادر يكي از نوجوانان روشندل (ساناز کریمی ) بود كه به پاس زحمات ايشان هديه و لوح تقديري به وي اهدا گرديد. بعلاوه بخاطر ولادت حضرت زينب (س) و روز پرستار از سركار خانم معصومه زارع بعنوان پرستار نمونه تقدير و تشكر بعمل آمد.

تئاتر گروه نونهالان دختر و پسر با عنوان ننه سرما و عمو نوروز به کارگردانی سرکار خانم زهرا اسلامی بسيارزيبا اجرا شد و حضار را به وجدآورد كه هداياي اين عزيزان و گروه نوباوه توسط جناب آقاي ولي (جانشين محترم معاونت توانبخشي )و سركار خانم اثني عشر (رياست محترم دانشگاه علمي-كاربردي )  اهدا شد .

در پايان مجري برنامه ازمهمانان و شركت كنندگان در جشن كه عبارت بودند از :كودكان و نو نهالان نابينا و كم بينا و خانواده هاي ايشان ،مسئولان بهزيستي ،دانشگاه علمي و كاربردي بهزيستي،نيروي انتظامي ،هلال احمر و ... و جمعي از خيرين گرامي تشكر و قدر داني بعمل آوردند .