یاوران شب چراغ شیرازثبت :۸۴۸

نا بینایی ناتوانی نیست

وب سایت رسمی موسسه خیریه حمایت از کودکان
ونوجوانان نابینا تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور

عمر ما آنقدر طولانی نیست که مهربانی را به فردا بسپاریم

آدرس: شیراز/باهنرجنوبی/میدان پارسه/پاسارگاد غربی/خیابان صنعتگر/کوچه ۲۷/ پلاک ۱۲۰

کدپستی: ۴۷۱۳۸-۷۱۷۶۸

تلفن: ۸۴۲۴۱۸۸ ۷۱۱ ۰۰۹۸ نمابر: ۸۴۲۴۱۸۱ ۷۱۱
همراه: ۹۱۷۳۱۶۲۱۹۷ ۰۰۹۸

شماره حساب جام ۶۵۱۲۲۱/۸۷

گزارش جشن هفت سين 1389 موسسه خيريه ياوران شب چراغ شيراز ( حمايت از كودكان ونوجوانان نابينا )

 

درآغازترنمپروانهباگلسرخ،پروازچلچلههاو

 

همنواييشكوفهوشبنمونسيم

 

كودكان و نوجوانان روشندل شب چراغ امسال نيز چون

 

 سالهاي گذشته شكوفايي و رويش دوباره بهار را جشن

 

 مي گيرند  

 

 

 

پس از يك ماه تكاپوي فراوان كه از بهمن ماه 88 آغاز شد و شور و شوق كودكان و نوجوانان شب چراغ به همراه مربيان و مسئولان خود سر انجام جشن باشكوهي را به مناسبت آغاز بهار 89 در روز يكشنبه 23 اسفند ماه سال 1388 از ساعت 18 الي 20 در تالار احسان تحت عنوان جشن هفت سين برگزار كردند .

 

 

 مراسم جشن با قرائت قرآن توسط مرضيه رضايي آغاز گرديد و پس از آن سرود جمهوري اسلامي به صورت همگاني خوانده شد.

                            

جريان جشن سركار خانم سبي مادر يكي از مددجويان و آقاي نوروزي بودند . اولين برنامه كودكان شب چراغ اجراي دعاي يا مقلب القلوب به صورت گروهي بود كه در آغاز برنامه ها فضاي شادي را در سالن ايجاد كرد . 

 

 

 

پس از آن گروهي از نونهالان تحت پوشش شب چراغ سرود خو را با نام دستهايم اجرا كردند .

 

 

وبه دنبال آن تعدادي از بچه هاي پيش دبستان برنامه تاتري تحت عنوان مشاغل براي حضار در سالن ارائه كردند . هدف از اجراي اين برنامه نشان دادن سطح اطلاعات عمومي كودكان به مدعوين بود .

 

 

 

در اين هنگام يكي از خوانندگان برجسته استان آقاي عليرضا عقيده كه به عنوان ميهمان به جشن دعوت شده بودند برنامه را اجرا كردند كه مورد استقبال ميهمانان قرار گرفت . در ادامه برنامه ها آقاي علوي از موسسين مركز شب چراغ و مدير عامل اين مركز چندد قيقه اي در خصوص روند كاري مركز و آغاز سال جديد و آرزوي موفقيت براي كودكان و خانواده هاي آنها صحبت كردند .

 

 

پس از آن سرود گروه نوباوه مركز با نام خبردار به اجرا رسيد كه فرم پوششي زيبا و اجراي روان كودكان همه حضار را به تحسين وا داشت .

 

 

به دنبال آن برنامه تاتري توسط گروهي هنرمندجوان استاني ارائه شد و پس از آن نوجوانان گروه سرود ، سرود خود را تحت عنوان باغ رويا اجرا كردند . 

 

  

در اين قسمت دكلمه " بهار " با اجراي فاطمه كريمي از كودكان گروه نوباوه موسسه انجام شد .

 

 

در اين هنگام آقاي اتحاد نژاد و رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي شيراز در جشن حضور بعمل رسانده و با تشريف فرمايي خود بر روي سن هدايايي را كه توسط موسسه تهيه شده بود به كودكان و نوجواناني كه برنامه اجرا كرده بودند تقديم كردند .

برگزاري تاتر هفت سين كار گروه نوجوانان و حضور يكي از والدين نوجوان نابينا و ناشنوا ( نازنين ابولوردي )  به همراه نوجوان خود روي سن و معرفي به عنوان والدين نمونه و صحبت ايشان با ميهمانان از برنامه هاي بعدي جشن هفت سين بود .

 

  

در انتهاي برنامه ها گروهي از هنرمندان جوان استان برنامه طنز كوتاهي را اجرا كردند و پس از آن مجريان برنامه از ميهمانان و شركت كنندگان در جشن كه عبارت بودند از : كودكان و نوجوانان نابينا و خانواده هاي ايشان ، مسئولا بهزيستي ، نيروي انتظامي ، هلال احمر و....... و جمعي از خيرين گرامي ، تشكر و قدرداني بعمل آوردند .

پيوست گزارش روز هفت سين خدمتتان ارسال مي گردد.